Sportovní přípravka

Středa 15:00 - 16:00 Velký sál
Čtvrtek 15:00 - 16:00 Velký sál

Kdy a kde

v zimě: pondělí - čtvrtek, 15 - 16 hod (listopad – březen/duben) > Sokolovna TJ SIS - Plzeňská 27, Praha 5 - www.tjsis.cz
v létě: pondělí - čtvrtek, 16 - 17 hod (září, říjen a duben/květen, červen) > Letní cvičiště Mrázovka - Mrázovka 1566, Praha 5 – www.sportmrazovka.cz

1 500 Kč/pololetí

Kontakt

Ozvěte se, rádi zodpovíme jakékoliv dotazy k metodice a/nebo organizaci tréninků.
Barbara Bažantová
barbara.bazantova@gmail.com

TJ Sokol I.Smíchov – Sportovní přípravka

Komu je přípravka určená

Dívkám a chlapcům předškolního věku (4 - 7 let), které těší spontánní pohyb a aktivity v kolektivu.

Filozofie

Naším cílem je rozvoj přirozených pohybových schopnosti jednotlivých dětí a vytvoření/ukotvení pozitivního vztahu k pravidelnému sportování. Děti postupně orientujeme od spontánního pohybu a hry ke sportu a sportovní přípravě. Chceme formovat nejen pohybové schopnosti, ale především osobnostní vlastnosti mladých sportovců, od rozvoje koncentrace a vůle až po kolektivní cítění a smysl pro spolupráci.

Metodika

Za důležité považujeme vytvoření přátelské atmosféry v dětském kolektivu, pestrou paletu cvičení a her, společně s postupným a záměrným tréninkovým působením. Hojně využíváme hry a soutěže. Ty však vždy slouží jako prostředek, nikoliv jako cíl samy o sobě. Děti proto dle potřeby rozdělujeme do dvou tréninkových skupin podle úrovně jejich zralosti a dovedností. V každé skupině je vždy maximálně 10 dětí na trenéra.

Logistika

Děti sportují dle individualních časových možností a zájmu jednou až čtyřikrát týdně. Tréninky jsou v pondělí - čtvrtek, vždy 16:00 - 17:00 (září, říjen a duben/květen, červen), resp. 15:00 – 16:00 (listopad – březen/duben).