Basketbal sportovní

Cvičení:

Oddíl basketbalu Sokol I Smíchov nastupoval v sezoně 2013/2014 v pražském Přeboru B. Tým měl za cíl postup do play-off, o který do poslední chvíle bojoval. Bohužel se to však nepodařilo a nakonec skončil na 10. místě tabulky s bilancí 8 výher a 14 porážek. Přesto však družstvo prošlo viditelných výkonnostním vývojem a více se sehrálo, takže v příští sezoně očekáváme opět lepší výkony i výsledky.

Co se týče dalších aktivit, člen oddílu basketbalu Lukáš Bernáth za podpory Sokola I Smíchov uspořádal v září roku 2013 unikátní noční mužský i ženský streetballový turnaj „Temná trofej“, který se konal v areálu FTVS. K našemu potěšení v tomto velmi silně a početně obsazeném turnaji zvítězilo družstvo složené z hráčů oddílu basketbalu Sokola I Smíchov, konkrétně Filipa Ráliše, Vojtěcha Vomely a Matěje Bernátha. 2. ročník tohoto turnaje proběhl úspěšně koncem srpna 2014 a opět v něm zářili ve velké konkurenci členové basketbalového oddílu Sokola I. Smíchov.

V září 2014 se rovněž oddíl basketbalu zúčastnil přípravného turnaje pořádaného oddílem Radotínský SK v hale v Radotíně. V konkurenci 8 týmů z 2.ligy, přeboru A a přeboru B předvedli hráči skvělé výkony když se probojovali až do finále, kde podlehli oddílu BK Kladno, který hraje 2. ligu.

Přípravka basketbal: Již druhým rokem funguje přípravka basketbalu pro začínající děti, která je vedena zkušeným trenérem Zarinem Pozanem (každé úterý od 17:30 hodin). I přes malý počet dětí (6-7), které do přípravky zatím dochází se již u některých z nich projevil nesporný talent a zájem o basketbal. Bohužel se zatím nepodařilo získat do přípravky více dětí, k čemuž by ovšem mohlo přispět přihlášení oddílu do soutěže.

Vedoucí oddílu:
Jan Bureš - saksofon@seznam.cz, tel. 602309007
Zástupce:
Jan Mudra